Hayat, Kendime dair

Değişim

Değişiklik iyidir, insanı monotonluktan kurtarır farklı bir bakış açısı getirir. Ya kendin değişirsin memnun olmadığın bir şeyler olduğu için ya da birinin seni değiştirmesine ihtiyaç duyarsın. En çok da mutluluk kavramını sorguladığın zamanlar değişim fikri insanın aklına gelir. Her şeyin başı sağlık diye başladığımız cümlelerin sonu gelmez bir labirent içinde kaybolduğunu düşünmemizin nedeni de budur aslında… DEĞİŞİM..

Halbuki tanrı, güneşi her gün yeniden doğdurarak, bizi mutsuz kılan her şeyi değiştirmemiz için zaman tanıyor, oysa biz her gün, böyle bir zamanın bize bağışlandığını görmezden geliyoruz, bugünün düne benzediği gibi, yarına da benzeyeceğini düşünüyormuş gibi davranıyoruz.. Halbuki önümüzde bu kadar fırsat, şans verken sahip olmamız gereken sadece değişime ihtiyaç duyduğumuz bir itici güçtür..

Bu itici güç her şey olabilir, ailesi ile arası bozuk olan birinin, arkasına aile desteği alması onun için bir itici güçtür mesela.. Ya da bir dersten daima kötü not alan bir öğrencinin çalışarak yüksek not alması onun için itici bir güç olabilir. Kısacası insanın hayatındaki değişimi yönlendirecek her şey onun için potansiyel bir itici güçtür. Bende kendimce itici gücüm ile karşılaştım. Hayatımdaki monotonluğu bir anda değiştiren, beni mutsuz kılan her şeyi değiştirmeme olanak sağlayacak bir itici güç..

Ne var ki şuan sadece yolun başındayım hem de bu yola aşık olarak çıkıyorum. Duygularım her zaman aklımın önüne geçmişti ama bu sefer durum gerçekten farklı. Uzun zamandır böyle hissetmemiştim kendimi, ilk bakışta farkettiğim bir şeydi bu… AŞK

Hiçbir zaman ilk bakışta aşk kavramına inanmadım, balık burcu olarak duygularımı en yoğun safhalarda yaşayan bana bile bu kavram çok yabancı gelmişti. Artık inanıyorum. Durgun bir suya taş attığınızda oluşan dalgaları düşünün, gözleriyle kalbime dokunan bu insanın oluşturduğu dalgalar tüm bedenime yayıldı adeta.. sadece bir defa gördüm ve yüzeysel olarak mesajlaşıyorum ama aklımdan hiç çıkmıyor. İlk başlarda 2 dakika düşünüp 3 saat unuttuğum birini şimdi 3 saat düşünüp 2 dakika unutuyorum işte bu katıksız AŞK duygusu bence.. Biraz daha zaman veriyorum kendime, bekleyeceğim ama sonra belkide hayatımda ilk defa yapacağım şeyi yapıp, cesaret edip konuşacağım. Eğer değişim istiyorsam gerçekten ve bu değişimin beni mutlu edeceğine inanıyorsam bunu yapmam gerekiyor herhalde.

Bu gerçekten bağımlılık gibi bir şey.. Bir insanın sürekli başkasını düşünmesi nasıl bir psikolojidir ?

950cookie-checkDeğişim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir