Formasyon Analizi, Kripto Para, Programlama

Düşük riskle büyük karlar | En iyi Bitcoin ticaret botu stratejisi 2021

“Bitcoin 48.000 doları kırdı! Portföyünde Bitcoin var mı? ”  diye bir çok arkadaşıma sordum.

Çoğu “Hayır, çok daha erken ve daha ucuz bir fiyata sattım” dedi

Yukarıdaki resmin bize gösterdiği gibi, Bitcoin insanları çekiyor çünkü oynaklığı kâr potansiyeli yaratıyor. Evet, VOLATILITY nedeniyle , çoğu trade BTC’yi uzun vadede tutamıyor.

Bitcoin tutmak harika ama çoğu insan ısrar edemez!

BTC tutmak, kar elde etmek için çok havalı bir stratejidir. Ancak, BTC 48.000 $’a ulaştığında, birçok arkadaşıma satıp satmayacaklarını sormuştum, 48k yı bırakın daha ucuza ve daha erken sattıklarını söylediler. Neden? Neden BTC’yi 48.000-58000-68000 $ veya daha yüksek bir seviyede tutmuyorsunuz?

Ticarette başarılı olmanın anahtarı duygusal disiplindir. Zeka anahtar olsaydı, para ticareti yapan çok daha fazla insan olurdu.

Victor Sperandeo

BTC’ye sahip olmak ve yüksek satış yapmak göründüğünden daha zordur, çünkü her zaman kısa vadeli karlar için açgözlülük veya paramızı kaybetme korkusu gibi duygularımızdan etkileniriz, bu nedenle kararlarımızdan şüphe ederiz ve bu duygular işimizi zorlaştırır. BTC’yi tutun ve doğru zamanda satın. Kendinizi suçlamayın çünkü bu insanların kırılganlığıdır.

İşte BTC’yi 48.000 veya daha yüksek bir seviyede tutmayı zorlaştıran 5 yaygın hata!

Pazarı takip etmek

Oynaklık, kripto para biriminin ana karakterlerinden biridir. Kripto para birimi fiyatları ticareti asla durdurmadığı için, her zaman hareket ederler. Her dakika fiyat hareketinde her zaman küçük inişler ve çıkışlar olur. Pek çok kişi, fiyat yüksek olduğunda bir coin alacak ve korku nedeniyle fiyat düşerse düşük satacak ve bu da kayıp yapmalarına neden olacaktır. Hedefin tersi olmalı.

Kayıptan korkun ve kısa vadeli kar için açgözlü olun

Korku ve açgözlülük en yaygın insan duygularıdır. Bazen, elinizde tuttuğunuz bir madeni paranın fiyatı düşerse, bu parayı daha düşük bir fiyata satabilirsiniz çünkü daha sonra pompalanacak olsa bile daha fazla kaybetmekten korkarsınız. Aksine, fiyat artarsa, çok erken satabilirsiniz çünkü açgözlüsünüz ve gerçek kârı kaçırıyorsunuz. Tüm bu durumlar ticaret performansınızı etkiler ve kötü ticaret yapmanıza neden olabilir.

Pazarı her zaman izleyin ve daha fazla gösterge öğrenin

Profesyonel bir trader olmak istiyorsanız, piyasayı izlemek için çok zaman harcamanız ve çeşitli göstergeleri (MACD, RSI veya tercih ettiğiniz gibi) nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz ve bunları karlı bir şekilde kullanmak için bir strateji bulmanız gerekecektir. Bu olay zaman, enerji ve beceri gerektirecek ve muhtemelen bunları öğrenirken kayıplar da yapacaksınız.

Hepsi bir arada – sadece bir kripto para birimi ile mi?

Hiçbir şey çok fazla parayla ticaret yapmaktan daha fazla korkuya neden olmaz, ancak çoğu insan bir gecede zengin olmak ister. Bu nedenle, tüm paranızı % 1000 artabilecek küçük bir altcoin seçerek kullanmak kumar oynamak ile eşdeğerdir. Sahip olduğunuz her şeyi ortaya koyarsanız, her şeyi kaybetme şansınızı da arttırmış olursunuz. 

BTC’de alım / satım yapmak herkes için iyi bir seçenektir!

BTC fiyatını gerçekten kimse tahmin edemez. Dolayısıyla, cari fiyatla “tümü BTC’de” iseniz, daha yüksek olabilir. Veya BTC satın almak için iyi bir zamanlama beklemekte tereddüt edebilirsiniz, bu da herhangi bir BTC satın alma şansınızı kaybetmenize neden olabilir.

Bu yüzden BTC’de alım / satım yapmak iyi bir seçenektir.

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi birçok BTC satış emri ve BTC satın alma emri verebilirsiniz. Fiyat yükseldiğinde, biraz kar elde etmek için biraz BTC satabilirsiniz, Bir kez düştüğünde, ortalama maliyeti düşürmek için biraz BTC satın alabilirsiniz.

Bu ticaret fikri çok güzel, ancak manuel olarak çok fazla sipariş vermek, piyasayı her zaman izlemek çok zor. Bu yüzden, BTC’de otomatik Laddering alım / satım yapmama yardımcı olmak için buradaki yazımda bahsettim botları kullanabilirsiniz. Grid trading buna iyi bir örnek.

10740cookie-checkDüşük riskle büyük karlar | En iyi Bitcoin ticaret botu stratejisi 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir