Hayat, Kendime dair

Kendime söz !

Allah nasip ederse Kasım ayında askere gideceğim, bir şans yedek subay gidersem benim için güzel olacak düşüncesindeyim. Çıkacağı yer kader kısmet 🙂 Askerlik psikolojisine şimdiden girmiş durumdayım, 3 şırnak – silopi,  1 siirt pervari, 1 de bitlis gördüm rüyamda. Dikkat çekici olay ise  ilçelerine kadar görmüş olmam 🙂 Bu tip durumlarda genelde rüyalarım ile orantılı şeyler çıkıyor karşıma o yüzden sürpriz olmaz benim için.. Yine de hayırlısı diyorum.

Bu yıl hiç beklemediğim şeyler yaşadım gerçekten, hiç beklemediğim sonuçlarla da karşılaştım. Kimi zaman, zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadım, her şey iyi ise tik-tak’lar o kadar hızlı ki.. Mutlu oldum, sevindim, üzüldüm, şaşırdım ve bazen de öyle zor durumlarda kaldım ki tek tek anlatsam sayfalar yetmez herhalde.. Gerçi doğanın – hayatının kanunu bu..

Bazen hiç beklemediğin bir anda hayat seni hayal kırıklığına uğratıyor. O an birisinin çıkıp seni bu durumdan kurtarmasını bekliyorsun elbet ama olmuyor, kimse seni kurtarmaya gelmiyor. Öyle anlar geliyor ki kaçmak istiyorsun herşeyden. Kimseyi görmek istemiyorsun, sesler seni rahatsız ediyor , sessizlik istiyorsun. Hatta insanların seni anlamalarına bile izin vermiyorsun ve uzaklaşmak istiyorsun. Bu sefer de özlem duvarı karşına çıkıyor. Böyle durumlarda güçlü olacağına dair kendine söz vermen lazım. Kafanın içindeki huzuru kimsenin rahatsız etmesine izin vermemen lazım, tanıştığın herkese iyi davranman, mutluluğu amaç edinmen ve her şeyi kafana takmaman lazım.

En iyiyi düşünmen ve en iyiye ulaşmak için çabalaman lazım. Bu hayattaki en büyük zevkin senin için “YAPAMAZ” diye söylediklerini yapmak olduğunu göstermen lazım. Geçmişteki hatalarını unutman ve gelecekteki başarılar için merdivenleri tek tek tırmanman lazım. Bunları yaparken de elbette başkalarını görmezden gelmemek lazım.  Sevmek, hissetmek zorunda olduğunu bilmen lazım çünkü yeryüzüne geliş amacın bu senin. Kalbini riske atmak için, bazı şeyler tarafından yutulmak için buradasın. Ve bu olduğu zaman, kalbin kırıldığı veya ihanete uğradığı zaman, terkedildiğin veya incitildiğin zaman bazı şeyleri daha iyi anlayacaksın. Bunlar sayesinde olman gerektiğin kişi olacaksın.

Şimdilik kendime ait bazı planlarım var ve askerden sonra daha da kesinlik kazanacak bunlar. Kendimle ilgili tek şikayetim sanırım yanlış ayda doğmuş olmam 🙂 Biliyorum kendime karşı verdiğim o kadar çok sözüm var ki 🙂 Herhalde gerçekleştiremezsem benim bile aynaya bakacak yüzüm olmayacak..

2750cookie-checkKendime söz !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir