Hayat

Mobilyalar ve Hayatınız

Sabahtan akşama kadar çalıştığınızı, yerinizden kalkmadan saatlerce bilgisayar başında oturduğunuzu düşünün. Günün sonunda evinizde size mükemmel dinlenme ortamı sunmak için bekleyen, sizin seçtiğiniz, gözünüze ve rahatınıza hitap eden mobilyalarınızın olacağını bilmek sizi biraz da olsa yarın ki yoğun iş temposuna hazırlayacaktır.

İnsanın çalışmasındaki asıl amaç takdir edersiniz ki rahat ve huzurlu bir yaşamdır. Kendi zevkinize göre döşediğiniz eviniz, estetik olarak sizi tatmin etmenin yanında, ferahlık, ergonomi ve rahatlık olarak da tatmin etmelidir.

Evinizin büyüklüğü veya küçüklüğü kullanım için çok da önemli değildir aslında. Ekonomik durumunuz, evinizin şeklini ve büyüklüğünü belirler. Ancak mobilyalarınızı alırken çok zengin olmanıza da gerek yoktur. Mutlaka özel tercihlerle fiyatı artırmak mümkün tabi. Ancak temelde ihtiyaçlarınızı karşılayacak, günün yorgunluğunu üzerinizden alıp sizi tüm enerjinizle ertesi güne hazırlayacak, huzurlu ve rahat ortam sunacak mobilyaları seçmek sanıldığı kadar pahalı bir zevk veya lüks harcama olmasa gerek diye düşünüyorum.

20150305115819 20150305115817 (1) 20150305115817 (2)

Evinizde yaşadığınızı, huzurlu bir yaşam için çalıştığınızı unutmayın. Mobilyalarınız sizin hayatınızdan sorumludur. Mobilyalarınızdan size kusursuz rahatlığı ve zevklerinize en uygun görünümü beklemelisiniz. Bunu sağlamak da tamamen sizin elinizde.

Seçim yapmak bu noktada önemli tabi. Mobilyanızı alırken sadece görünüşe aldanmayın ve sırf rahat bulduğunuz için gözünüze hoş gelmeyen bir mobilyayı da almayın. Her iki durumda da eviniz sizin için sıkıcı, yaptığınız tercihin kötülük derecesine göre belki de çekilmez bir yer olarak bilinçaltınıza yerleşecek ve içine girmek için can attığınız eviniz sizin için bir baskı ortamına dönüşecektir.

 20150305115817 (3) 20150305115817

Mobilyalarınızı seçerken tasarımın yanında rahatlığı ve mobilyanızın sizin temel ihtiyaçlarınızı karşılamaya uygun olup olmadığını değerlendirmelisiniz. Unutmayın ki, verimli bir çalışmanın temelinde kusursuz bir dinlenme yatar.

Eviniz size hükmetmesin, size hizmet etsin.

4080cookie-checkMobilyalar ve Hayatınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir