Hayat, Kendime dair

Onlar, O…

Kesinlikle inanmışımdır ki, hayatında tüm dünyanı değiştirecek kişi yada kişiler ile yalnızca bir kez karşılaşırsın. Onlara daha önce kimselere bahsetmediğin şeylerden bahsedersin ve onlarda söylediğin her şeyi dinleyip senden daha da fazlasını duymak isterler. Asla gerçekleşmeyecek olan geleceğe dair umutlarını, hayallerini, hiç bir şekilde ulaşamadığın hedeflerini ve hayatın yüzüne çarptığı bir çok hayal kırıklıklarını onlarla paylaşırsın. Güzel bir şey olduğunda, bu güzelliğe kendilerinin de sevineceğini, senin heyecanını paylaşacaklarını düşünüp onlarla bir an önce konuşmak istersin, incindiğinde senin ile birlikte ağlamaktan, kendini komik bir duruma soktuğunda senin ile birlikte gülmekten asla rahatsızlık duymazlar çünkü…

Ne hislerini incitecek bir şey ne de senin yeteri kadar iyi bir insan olmadığını hissettirecek şeyler yaparlar. Seni güçlendirirler, kendi yeteneklerini fark etmeni sağlayıp seni daha özel ve bir o kadar da güzel bir insan yapar onlar. Onlar, etrafta olduklarında sessiz bir huzur oluşur, stres, kıskançlık, ve kimin ne derece iyi olduğuna dair bir mücadele olmaz. Kendi kendine senin hakkında ne düşüneceklerine dair huzursuzluğa kapılmazsın, çünkü seni sen olduğun için severler. Bir şarkı notası yada ufak bir gezinti gibi bir çok insana önemsiz gibi görünen şeyler, seni sonsuza kadar neşelendirecek, kalbinde saklı ve paha biçilmez hazinelere dönüşüverir. Çocukluk anıların geri gelir aklına ve o kadar berrak canlı bir hal alırlar ki kendini tekrar çocuk hissedersin.

Renkler daha bir parlak ve şaşalı görünür. Kahkahalar çok nadir bulunan yada daha önce hiç var olmamış günlük yaşamın bir parçası gibi gelmeye başlar. Gün içinde bir kaç kez aranmak her zaman yüzüne bir gülümseme getirir ve uzun bir iş gününün yorgunluğunu üzerinden atmana yardım eder. Onlar etrafta olduklarında, sürekli konuşmaya ihtiyaç duyulmaz, onlara yakın olmak seni memnun eder. Daha önce hiç ilgi duymadığın şeyler mükemmel oluverirler çünkü biliyorsundur ki senin için özel olan, bu kişiler için de önemli şeylerdir. Her durumda, yaptığın her işte bu kişiyi, kişileri düşünürsün. Basit şeyler onları solgun mavi bir gökyüzü, tatlı bir şekilde esen rüzgar misalinde, hatta ufukta kocaman fırtına bulutları halinde akla getirir. İleride bir gün yok olabilecek bir fırsat olduğunu bilmene rağmen kalbini açarsın ve kalbini açmak ile hiç hayal etmediğin bir mutluluk ve sevgi deneyimini yaşarsın. Anlarsın ki hassas olmak doğru mutluluğu hissetmek için kalbine yol açmaktan geçer. Bu mutluluk o kadar gerçektir ki seni korkutur. Son ana kadar sana sadık kalacak hakiki bir dost belki de bir ruh arkadaşına, arkadaşlarına sahip olduğunu bilip kendinde güç bulursun. Hayat tamamıyla değişik, heyecan verici ve değerli görünür. Artık tek umudun ve güvencen onların hayatının bir parçası olduklarını bilmek olduğudur.

Onlar, o… ne derseniz deyin aramızdalar ve çok iyi gizleniyorlar. Arayıp da bulamadığınız kişilerdir. Ama aramayı bıraktığınız zaman da mucize misali bir şekilde karşınıza çıkar. İşaretlere dikkat edin. Bazen Tanrı işaretler gönderir göremezsiniz, bazen işaretin ondan geldiğini anlamazsınız ve bazen de o işareti uygulamaya cesaretiniz yoktur ve kazanan yine mazeretler olur.

5590cookie-checkOnlar, O…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir