Ekonomi, Finans, Formasyon Analizi, Kripto Para, Programlama, Python

Kripto botlarının temmuz ayındaki performansı

2021 Mayıs AYI, kripto para piyasası ile uğraşan herkes için muhtemelen kötü geçmiştir. Çoğu kişi ileride (zengin olsalar bile) bu düşüşün etkilerini, kendilerine getirdiklerini, hayatlarından neler götürdüklerini anlatacaktır. Her yükselişin bir düşüşü olacağı gibi her düşüşün de bir yükselişi olacaktı ve bu da sonunda gerçekleştir. BTC uzun zaman sonra ilk defa günlük, haftalık ve hatta aylıkta 20 Ekim 2020 den sonra AL sinyali verdi. Bunun nedenini bir çok sebebe bağlayabiliriz ama gereksiz detaylar ile yazının ana fikirden çıkmasını istemiyorum.

Temmuz ayın AlgoTrade için aslında muazzam fırsatlar sundu. Özellikle Grid Trade dediğimiz (belirli fiyat aralıklarında al sat yapan bot) bot stoploss ile birlikte işlem açıldığında günlükte 15-20 dolara kadar getiri sağladı.

Belirli fiyat aralıklarında otomatik al-sat yapan bot sistemi

Bildiğiniz gibi Temmuz ayında kripto para piyasası, Mayıs ayındaki düşüşün ardından yatay bir hareket sürdürmesine rağmen 7 Temmuz’dan 20 Temmuz’a kadar, kısa pozisyonlardan kazanç sağlayan istikrarlı bir aşağı yönlü hareket oluştu. 20 Temmuz’dan bu yana, tüm kripto paralarda kendinden emin bir toparlanma yaşandı. Büyük düşüşten bu yana neredeyse 1 trilyon dolara yakın para kriptoya giriş yaptı. Hal böyle olunca insanların kripto yatırımına olan inancı tekrar güçlendi.

Ama şöyle bir gerçek var ki kripto para piyasasında işlemlerin %90’ına yakını botlar ile gerçekleştiriliyor. Ben de 2-3 aydır Python ile örneklemelerin de yer aldığı kendi botumu kullanıyorum. Tradingview’in premium özellikleri arasında yer alan webhook sayesinde, Python ve Ta-lib kullanarak yazmış olduğum bot kendi belirlediğim kriptolar arasında ABCD formasyonunundan tutun da trend yükselimleri ve Bollinger kırılımları ile ilgili anlık bildirim gönderiyor ve ben de buna göre işlem yapıyorum. Şu anda halen deneme aşamasında o yüzden paylaşımda bulunamıyorum ama yakın zamanda kod paylaşımı gerçekleştireceğim. Şu an sadece bildirimleri twitter üzerinden paylaşıyorum özellikle trend ve Bollinger uyarıları muazzam çalışıyor.

11320cookie-checkKripto botlarının temmuz ayındaki performansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir