Kripto Para

Kripto paralarda bot çalıştırmak ve en iyi 5 kripto para botu

Günümüzde birçok ekip, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için ücretli ve ücretsiz kripto ticaret botları sağlıyor. Bazı durumlarda kar marjı açısından hala şüphe uyandırsa da botların özellikle anlık işlemler için vazgeçilmez unsurlar arasında olduğu kesin.

Günümüzde birçok ekip, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için ücretli ve ücretsiz kripto ticaret botları sağlıyor. Bazı durumlarda kar marjı açısından hala şüphe uyandırsa da botların özellikle anlık işlemler için vazgeçilmez unsurlar arasında olduğu kesin.

Hepimiz bir varlığı yükselme beklentisi ile satın alırız. Aldığımız andan itibaren yükselme eğilimi gösterirse psikolojik anlamda bir sıkıntı yaşamıyoruz. Ama düşüş ile birlikte hemen stres başlıyor. “Ben aldım düşmeye başladı, sattım şimdi de yükseliyor” dediğimiz çok olmuştur. İnsan doğasında her zaman daha fazlası vardır. Daha fazla kazanayım düşüncesi maalesef genelde hatalar silsilesi ile sonuçlanıyor. Örneğin %30 kar yaptığınız bir varlığı daha fazla kazanayım düşüncesi ile satmıyorsunuz. Bu sefer düşüşe geçtiğinde siz ya hiç kar alamazsam diyerek %30’un da altına satışa koyuyorsunuz. Siz ürünü sattıktan sonra ürün tekrar yükselmeye başlıyor. Bu sefer yükseliyor keşke satmasaydım diyerek daha yüksekten aldığınız ürünün yeniden düşüş yaşaması durumunda zarara geçiyorsunuz. İşin içine hırs giriyor, hırs ile birlikte kazanma ihtiyacı artıyor. Bu duygusal yaklaşımlar sonucunda anlık anlık yapılan işlemler de hata payını arttırıyor.

İşte burada duygudan uzak, saniyede binlerce işlem yapabilen ve teknik analize göre hareket eden botlar devreye giriyor. Peki bu botlar ne yapar?

# 1 Tekrarlayan Görevler

Tekrarlayan görevler çok fazla zaman ve çaba harcar. Bir kripto ticaret botu, alım satımları kolaylıkla yürütebilmeniz için belirli görevleri sanal olarak “kopyalayıp yapıştırmanıza” olanak tanır. Botların tekrara yardımcı olabileceği en iyi yollardan biri, periyodik yeniden dengelemedir. Saatlik yeniden dengelemeler yapmak istiyorsanız, adından da anlaşılacağı gibi portföyünüzü her saat yeniden dengelemeniz gerekir. Yani iki seçeneğiniz var:

  • Portföyü yeniden dengelemek ve bu süreçte akıl sağlığınızı kaybetmek için her saat alarmı kurun.
  • Bir ticaret botu oluşturun ve portföyünüzü zamanın sonuna kadar her saat yeniden dengelemek için programlayın.

# 2 Zamanlama

Zamanlama ve yüksek derecede doğruluk elde etmek ticaret için çok önemlidir. Yaptığınız her ticaret, potansiyel kazançlarınız üzerinde muazzam bir etkiye sahip olabilir. Bir örnek alalım. Bitcoin’in fiyatının düştüğünü ve BTC 47.750 $ destek hattına ulaştığı anda pozisyonunuzu satmak istediğinizi varsayalım. Bunu manuel olarak yapacak olsaydınız, fiyat tablosunu sabırla ve dikkatlice gözlemlemeniz gerekir ve o zaman bile tetiği doğru zamanda çekemeyebilirsiniz. Bot, piyasayı izlemek ve doğru zamanlarda bir ticaret gerçekleştirmek için kolayca programlanabilir.

# 3 Komplikasyonlar basitleştirilebilir

“Akıllı sipariş yönlendirme” örneğini düşünün.

  • Fikir, alım satımları çok sayıda ticaret çifti aracılığıyla yönlendirmektir.
  • Her bir alım satım çiftinin zamanlamasına, varlık miktarına ve alım satım fiyatına göre dikkatlice belirlenmesi gerekir.
  • Piyasa koşulları değişmeden önce tüm bu rotanın belirli bir süre içinde bitirilmesi gerekiyor.

Anlaşılması oldukça kolay görünüyor, değil mi? Ancak, bu ticaretin yürütülmesi neredeyse imkansız olabilir. Bu, eğitim sırasında hesaba katılması gereken çeşitli karmaşıklıkların pek çok örneğinden sadece biridir. Bazı stratejilerin uygulanması neredeyse imkansız olabilir.

Ticaret botları, bu karmaşık ve görünüşte imkansız stratejileri kolaylıkla otomatikleştirmek için kullanılabilir.

2021’deki en iyi kripto ticaret botları

# 1 Pionex – Bitcoin için ÜCRETSİZ Kripto Ticaret Botu

Pionex’i kullanırken API Anahtarlarıyla uğraşmanıza gerek yok. Şimdiye kadar Pionex’te 12 kripto ticaret botu var : Grid Trading Bot, Leveraged Grid Bot, Margin Grid Bot, Infinity Grid Bot, Reverse Grid Bot, Leveraged Reverse Grid Bot, Dollar-Cost Average Bot, TWAP Bot, Trailing Take Profit Bot ve Spot Vadeli Arbitraj Botu.

# 2 Bitsgap – Otomatik Kripto Ticareti

Bitsgap , en çok benzersiz otomatik ticaret botuyla bilinir. Farklı deneyim ve beceri setlerine sahip binlerce tüccar, alım satımlarını otomatikleştirerek getirileri en üst düzeye çıkarmak için günlük olarak Bitsgap kullanıyor.

# 3 Quadency – Kripto ticareti yapmanın ve yönetmenin daha akıllı bir yolu

Quadency’nin en iyi yanı, karanlıkta çekim yapmak yerine verilere ve sayılara dayalı olarak yapabileceğiniz arka test özelliğidir. Aynı zamanda bir kripto ticaret botu için en önemli özelliktir; Paranızı kripto ticaret botuyla kullanmadan önce geçmiş verilerinin performansını bilmek her zaman güzeldir.

# 4 Cryptohopper – Birinci sınıf otomatik kripto ticaret botu

Cryptohopper , bitcoin ve diğer kripto para birimleri için ücretli bir kripto ticaret botudur. Ancak ücretli üyeliğe geçmeden önce Cryptohopper’da 7 günlük ücretsiz deneme hakkınız var.

Cryptohopper’daki en iyi bilinen ticaret botlarından biri piyasa yapıcı bottur. Pionex’teki Grid Bot’a benzer, ancak daha çok sipariş kitabındaki spread’ten elde edilen kar üzerine odaklanmıştır.

# 5 HaasOnline – En gelişmiş otomatik kripto ticaret botları

HaasOnline, başka hiçbir şeye benzemeyen ücretli bir kripto ticaret bot platformudur. Bahsedilen diğer ticaret botlarına benzer şekilde, arbitraj ve piyasa yapımı ve diğer araçlar gibi stratejiler için önceden oluşturulmuş standart ticaret botlarınızı sunarlar.

Bununla birlikte, kodlama dili olan HaasScript’in piyasaya sürülmesiyle, bir sürükle ve bırak tasarımcısı veya akıllı duyu düzenleyicisi kullanarak oldukça karmaşık ticaret botları geliştirebilirsiniz. Ayrıca, 25’ten fazla borsada canlı işlem yapmadan önce stratejilerinizi geri test etme veya kağıt ticareti yapma olanağına sahipsiniz.

10601cookie-checkKripto paralarda bot çalıştırmak ve en iyi 5 kripto para botu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir