Parfüm

Nikos Sculpture Homme

Ne yalan söyleyeyim Sculpture’nin bayan parfümünü duymuştum ama ilgi ve alakadan sonra Nikos, Sculpture Pour Homme u piyasaya sürmüş. Gerçekten sıradışı bir parfüm, belki de bunun nedeni çok kişi tarafından bilinmemesi..(Ayağa düşmemesi) Kendi kategorisinde çok yüksek fiyatlar verip alabileceğiniz parfümlerle yarışacak düzeyde birkere.. Şehvetli kelimesi bu koku için çok abartı kaçmaz sanırım. Hafif, tatlımsı ve çiçeksi ferahlık içeren bir aromaya sahip. Parfümün üst notalarını bergamot, limon, mandalina ve portakal çiçeği oluşturuyor. Sculpture alışa gelmişin çok dışında bir parfüm gerçekten…

İlk başlarda Le Male Jean Paul Gaultier ve Javari The Body Shop u hatırlattı bana ama dediğim gibi ikisinden de ucuz ve iyi bir koku. 10 kişiden 9’u bu kokuyu beğenecektir diye düşünüyorum geriye kalan bir kişi ise en azından parfümünüzün ismini soracaktır 🙂  Size akdeniz esintilerini sunan bu keskin açılıştan sonra parfümün orta notalarında bizi yasemin, vadi zambağı,gül ve Sardunya karşılıyor. Sanırım parfümün kalbi ve ruhu burası. Bu kadar çiçeğin bir araya gelip bu dengede bu notayı oluşturmaları şaşırtıcı.. Kokumuzun alt notalarını ise tonka fasülyesi, kehribar, benzoin ve sedir oluşturuyor. İlkbahar ve yaz aylarında özellikle gündüzleri sıkılabilecek bir koku Sculpture..

Kalıcılık:7/10

Koku Güzelliği:9/10

Farkedilirlik:8/10

Son olarak şişe tasarımı ile ilgili birşey söylemek istiyorum. Parfüm alırken şişe tasarımlarına dikkat eden biriyim. Nikos Sculpture Homme yelkenli şeklindeki şişe tasarımıyla size Akdeniz rüzgarının ılık esintisini hissettirecek kesinlikle.. Koku içeriği ile uyumlu şişe konseptleri çok hoşuma gidiyor ve yaratıcı da buluyorum aynı zamanda..

2650cookie-checkNikos Sculpture Homme

You might also like

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir